Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Aktuálně z MČ Brno-Slatina: Zahájení provozu nového kontaktního místa MP Brno

Po 09.06.2014 16:08

Za strážníky nemusíte na Dornych

Městská část Brno-Slatina a Městská policie Brno přináší zvýšení komfortu občanům a návštěvníkům Slatiny při komunikaci s městskou policií zřízením nového kontaktního místa ve Vyškovské ulici. Městská část své prostory poskytla k využití strážníkům, kteří na uvedené adrese budou třikrát týdně v úřední hodiny k dispozici všem občanům Slatiny, kteří potřebují jejich radu, pomoc nebo přicházejí s podnětem. Časy jsou zvolené tak, aby vyhovovaly pracujícím, důchodcům, ale také školám, neboť v prostorách kromě běžné agendy spojené s činností strážníků budou probíhat přednášky určené pro děti mateřských a základních škol, ale také pro seniory.

Zřízení kontaktního místa bude mít pro občany Slatiny i významnou bezpečnostní roli, kdy v mimo otevírací dobu plní funkci bezpečného útočiště pro lidi v nesnázích svou „non-stop“ službou. Po stisknutí zvonku u vstupu se rozezní výstraha na Městském operačním středisku a sloužící strážníci mohou na dálku otevřít dveře. Ptáte se, jaký to má užitek? Kdokoli, kdo se ocitne v jakémkoli ohrožení, se může schovat v zabezpečeném prostoru za tvrzeným bezpečnostním sklem a na místo okamžitě vyrazí nejbližší hlídka. Dění v mezičase ohlídají kamery umístěné z vnějšku budovy, ale také kamery umístěné přímo v ochranném prostoru.

Uvedené informace napovídají, že kontaktní místo není klasickou služebnou, má jen omezený provoz na základě úředních hodin a v tuto dobu zde pracují strážníci vyčlenění pro městskou část Slatina. Výhodou pro naše občany je, možnost zde vyřídit veškerou agendu jako na služebně revíru Jih v ulici Dornych, a dokonce jak je výše zmíněno se zde bezpečně ukrýt v ohrožení. Městská policie se tak výrazně přibližuje občanům Slatiny a snaží se jim být skutečným pomocníkem a ušetřit co nejvíce času.

MČ Brno-Slatina vyčlenila ze svého rozpočtu 1 milion Kč na přestavbu služebny MP Brno.

Uvnitř kontaktního místa jsou k dispozici informační materiály městské policie a nabízí se i bohaté možnosti využití výukové místnosti pro přibližně 15 posluchačů.

Provoz kontaktního místa MP Brno bude oficiálně zahájen v úterý 10.06.2014 v 11:30 hod.

Strážníci se na Vaši návštěvu těší ve dnech pondělí, středa, pátek v časech:

Pondělí:          8.30 - 11.30 hod.        odpoledne       14.30 - 18.00 hod.,
Středa:            8.30 - 11.30 hod
Pátek:              13.00 - 17.00 hod.

 

 

            Jiří Ides
starosta MČ Brno-Slatina