Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Aktuálně z MČ Brno - Slatina

Po 02.05.2011 00:00

Řešení nedostatku míst v MŠ, osílení parkovacích míst v sídlišti rozděleno do 3. etap, začíná Slatinské kulturní léto, II. Ročník Slatina REKORD

1) Usnesením ZMB obdržela městská část účelovou dotaci ve výši 1.500.000,- pro potřeby řešení nedostatečného počtu míst v mateřských školách. Poté, co bylo zjištěno číslo 105 neuspokojených dětí ( resp. rodičů ), přijala rada MČ Brno-Slatina následující opatření: byla podána žádost o navýšení kapacity tříd v mateřských školách, čímž vznikne nových 22 míst, což je krok administrativního charakteru. Současně byla podána žádost o finanční injekci z MMB pro vybudování jedné nové třídy pro 25 dětí. V naší snaze jsme byli úspěšní a podaří se tak vybudovat třídu v prostorách stávající ZŠ Jihomoravské nám. 2, kde byly zajištěny volné prostory tak, aby nebyla omezována výuka jak ZŠ tak MŠ. Oběma těmito opatřeními tak vznikne nových 47 míst a téměř polovina uchazečů tak bude uspokojena. Stavební práce budou probíhat během prázdnin tak, aby k 1. září 2011 bylo vše nachystáno a připraveno pro děti.

2) RMČ se na svém jednání zabývala nedostatečným počtem parkovacích míst pro automobily v panelovém sídlišti. Bylo přijato usnesení, které řeší etapizaci budování stání pro vozidla v následujících třech letech. Řešení spočívá v posílení parkovacích stání v tzv. vnitroblocích sídliště, tak aby byly uspokojeny téměř všechny ulice, dle dispozičních možností v konkrétních lokalitách.

 • etapa rok 2012 by mělo být řešeno park. stání v ulicích Kroměřížská a část. ul. Dědická.
 • etapa rok 2013 by mělo být řešeno park. stání v ulicích Bučovická a část. ul. Dědická.
 • etapa rok 2014 by mělo být řešeno park. stání v ulicích Rousínovská a Prostějovská.
 •  

  Náklady jsou rozpočtovány na cca 12 miliónu a finanční krytí bude zajištěno dle možností z rozpočtu MČ a pokoušet se budeme samozřejmě získat finance z rozpočtu statutárního města Brna. Celkem by tak během následujících tří let mělo přibýt 150 parkovacích stání v panelovém sídlišti. Snažíme se tak vyslyšet volání nespokojených občanů o řešení situace v téměř každé sídlištní ulici.

  3) V měsíci květnu proběhne již třetí ročník Slatinského kulturního léta. Jedná se o seriál pravidelných koncertů, který v průběhu léta nabídne 12 vystoupení hudebních skupin vždy záměrně v odlišném žánru, tak aby byly uspokojeny všechny generace občanů, kteří mají zájem se pobavit oddechnout a vybrat si svoji oblíbenou hudbu. Vybrané vystoupení budou doplněny o představení našeho divadelního souboru J.K.Tyla ( DSJKT ), které si chystá na léto představení jak pro děti, tak pro dospělé. Koncerty budou již tradičně probíhat pod širým nebem na Přemyslově náměstí. O konkrétních skupinách nyní ještě probíhají jednání a první 4 schváleny jsou následující:

  - 18.5. středa Zimour
  - 8.6. středa Rusty Nail
  - 22.6. středa Kamarádi ( DS JKT )
  - 25.6. sobota Košík Band

  4) Ve čtvrtek 5.5.2011 od 15:00 proběhne na Přemyslově náměstí druhý ročník úspěšné akce pro děti pod názvem Slatina rekord. Stejně jako minulý rok budou pro děti nachystány soutěže v netradičních disciplínách a budeme se tak v naší MČ opět snažit o nové zápisy do slatinské knihy rekordů. Všichni malí i velcí jsou srdečně zváni a společně to jistě zvládneme.

  Jiří Ides; starosta MČ Brno-Slatina