Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Rekonstrukce ZŠ Jihomoravské nám. 2 v Brně-Slatině

St 25.08.2010 00:00

Po letech snahy zajistit finanční prostředky pro nezbytnou rekonstrukci ZŠ Jihomoravské nám. 2 se konečně slatinská škola dočká dlouho očekávaného nového kabátu. Škola postavená v 80. letech už delší dobu volá po injekci v podobě generální rekonstrukce.

Ve škole, která má kapacitu 450 žáků se v rámci regenerace bude jednat především o úpravy povrchů, výměnu všech oken za nová plastová, zateplení fasády nebo klempířské a zámečnické práce. Dodavatel stavby firma FRAMA, spol. s r.o. zahájí stavbu na začátku měsíce srpna a novou tvář tak škola získá do října letošního roku. Do konce prázdnin budou provedeny práce, které jsou nejvíc náročné na hluk a prach, především tedy bourací práce a vnitřní úpravy. V září a říjnu bude vybraná firma pracovat tak, aby omezení provozu školy a výuky bylo minimální. Po konsultaci s ředitelkou školy bude každý den upravován harmonogram prací s ohledem na potřeby školy, aby bylo možné bez problémů zajistit případné přesuny žáků v jednotlivých třídách. Finanční krytí pro rekonstrukci ZŠ Jihomoravské nám. 2 ve výši 22,8 mil. Kč je zajištěno z prostředků města Brna (54 %) a z fondů EU (46 %).

Jak škola tak slatinští školáci si tuto rekonstrukci určitě zaslouží a ve škole tak vznikne celkově důstojnější prostředí. Díky výborné spolupráci s vedením města Brna se tak ZŠ Jihomoravské nám. 2 zařadí mezi nově zrekonstruované školy ve městě Brně.


Jiří Ides
místostarosta MČ Brno-Slatina
tel.: 724189 761