Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Slatina chystá nové semafory

Čt 10.10.2013 09:16

Brno - Slatina: Lidé, kteří pojíždějí křižovatkou ulic Řípská a Šmahova v brněnské Slatině si v příštích letech oddychnou. "Radní včera schválili zpracování investičního záměru na výstavbu semaforů v těchto ulicích, " sdělil mluvčí magistrátu města Brna Pavel Žára.

Kdy stavba začne, ještě není jasné. Město musí zakázku nejprve zařadit do svého rozpočtu. Podle slatinského starosty Jiřího Idese je stavba semaforů nutná. "Křižovatka je bez nich velmi složitě průjezdná. Auta ji často ucpávají. Je téměř nemožné odbočit z Řípské do Šmahovy ulice. Vznikla tu nová zástavba, od té doby je dopravní situace neúnosná, " řekl starosta.

Na křižovatce proto vyrostou čtyři soustavy semaforů. "u Každého vjezdu křižovatky jedna," řekl starosta.

Slatinská radnice reagovala na podněty místních, proto letos nechala vypracovat projekt a investiční záměr. "Dopředu jsme věděli, že doplnit na křižovatku semafory bude nutné. Lidé si na dopravní situaci stěžovali dlouhodobě, " sdělil Ides.

Novou signalizaci vítají také řidiči. "Semafory určitě pomohou. Průjezd křižovatkou bude díky nim plynulý. Myslím, že už tam měly vyrůst dávno. Ušetřili by nervy řidičům. Skoro každý den se při cestě do práce v tomto úseku zdržím, " řekl například Lukáš Dostál, který touto lokalitou denně projíždí.

Celá stavba bude stát kolem osmi milionů korun. "Situace na křižovatce byla neúnosná. Kdyby město nepomohlo, museli bychom shánět peníze jinde. Nebo případně počkat, až se najdou peníze v rozpočtu městské části, " podotkl starosta.

Zdroj: Brněnský deník - 9. 10. 2013