Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Slatinští chtějí radnici v jedné budově. Brno s tím souhlasí

Po 25.03.2013 17:13

Brno-Slatina OE Kde má brněnská Slatina radnici? V Budínské ulici. A také v Kroměřížské. Stejně jako na Přemyslově náměstí. Lidé, kteří si na úřadě potřebují něco vyřídit, nachodí stovky metrů mezi jednotlivými budovami. To se má změnit. Městská část chystá stavbu nové radnice.

Včera se jí v tom podařil důležitý krok. Prosadila svůj plán u radních města Brna. "Rada schválila zpracování investičního záměru pro postavení víceúčelového centra na Přemyslově náměstí," potvrdil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Souhlas brněnských radních uvítal slatinský starosta Jiří Ides. "Potřebujeme sjednotit tři naše pracoviště do jednoho. Kromě toho v domě vznikne to, co nám doposud chybí. Tedy kulturní sál a místo pro služby obyvatelům. V současné době například nemáme co nabídnout pro ordinace lékařů. A knihovna sídlí v pronajatých místnostech," uvedl Ides.

O vznik nové radnice se Slatinští snaží už přes čtyři roky. "Dlouho jsme jednali třeba o tom, kde je radnici nejvhodnější postavit. Myslím, že místo na Přemyslově náměstí je nejlepší," řekl starosta.

Nová stavba nahradí stávající budovu, kde sídlí slatinské Technické služby. "Zbouráme ji a firmu přesuneme," nastínil starosta. Kolik má radnice stát a kdy na ni město dá peníze, bude podle něho jasnější až po zpracování investičního záměru.

Zdroj: Brněnský deník; 21. 3. 2013