Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

V Brně-Slatině chtějí postavit novou radnici s kulturním sálem

Út 27.07.2010 00:00

Brněnská Slatina chce v příštím volebním období podobně jako další městské části postavit novou radnici. Dnes je úřad rozdělený do dvou budov vzdálených od sebe několik set metrů a hlavní radniční sídlo se nachází na okraji městské části blízko výjezdu na Šlapanice. Radnice má pro nový objekt zpracovanou studii. Podle ní by se dovnitř měl vejít i chybějící kulturní sál, řekl dnes novinářům místostarosta Jiří Ides (ČSSD).

Ve Slatině původně uvažovali, že by nové centrum městské části s radnicí mohlo vzniknout v rozvojové zóně bývalých kasáren. Areál od státu získalo Brno a jeho správcovská společnost Jižní centrum. Zvítězila však myšlenka komerčního využití, a tak tam nyní soukromá firma začíná stavět novou čtvrť s byty. "Podle mého názoru tam nyní není možnost jednat o umístění nové radnice," řekl Ides.

 Na radnici proto plány změnili. Nové správní centrum městské části chtějí vybudovat na Přemyslově náměstí, kde působí v jedné budově radniční detašované pracoviště. Objekt, který Ides v nadsázce přirovnal ke stodole, by se měl zbourat. Na vyčištěném pozemku by se mělo začít stavět. Podle místostarosty je dost velký na to, aby se tam zamýšlený objekt vešel.

 Studie zatím nehovoří o odhadovaných nákladech. "Kdyby se nám podařilo během dvou, tří let zahájit, tak bychom byli velmi rádi, protože cítíme potřebu nejen sjednotit odbory a radnici mít v centru, ale i potřebu vybudovat i nějaký sál," uvedl.

 Problém s radnicí a absencí sálu řeší mnoho městských částí v Brně. Týká se například Kohoutovic i Starého Lískovce. Tam například zastupitelé zasedají v hasičské zbrojnici v místnosti, která připomíná spíš školní třídu.

redakce 4stav.cz, zdroj ČTK - 27. 7. 2010