Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Slatina

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Slatině a kandidátech ČSSD za Brno-Slatina.

 


 

Z rozpadlých kasáren vyroste nové sídliště

St 13.07.2011 00:00

Z rozpadlých kasáren vyroste nové sídliště

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Brno - Slatina /VIZUALIZACE/ - Až pět stovek nových bytů vznikne v brněnské Slatině. Investor využije pozemků pod chátrajícími kasárnami. První lidé se tam nastěhují už příští rok.

Bezdomovce a sběrače kovů nahradí v rozpadlém areálu bývalých kasáren v brněnské městské části Slatina noví obyvatelé. Společnost Imos Development tam pro ně postaví nové sídliště. Své domovy tam najde až tisícovka lidí.

Slatinské lokalita bývalého armádního objektu dlouho trápila. "Chátrající a opuštěný areál poskytoval útočiště pro nekalou činnost. Kromě bezdomovců nás nejvíce trápili také sběrači kovů, kteří objekt postupně rozkrádali. Nebylo výjimkou, že odnesli i elektrický kabel, který napájel okolní budovy", uvedl slatinský starosta Jiří Ides.

V současnosti už v areálu není co ukrást. "Vyjely tam naše stroje, které kasárna postupně bourají. Čekáme na výsledky územního řízení a stavební povolení. Jakmile všechna povolení získáme, začneme stavět", uvedla výkonná ředitelka společnosti Imos Development Renáta Odstrčilová.

Této společnosti patří pozemky, na kterých má nové sídliště vzniknout. "Podle našeho projektu vznikne ve Slatině nová čtvrť s asi pěti stovkami nových bytů. V areálu bývalých kasáren vyroste také obchodní centrum a sportoviště", upřesnila ředitelka. V něm si lidé zahrají například badminton, využijí posilovnu nebo bazén s vířivkou. "K dispozici budou i venkovní tenisové kurty, velkou plochu pokryje zeleň", doplnila Odstrčilová.

Přestavbu kasáren obyvatelé Slatiny vítají. "Chátrající budovy nám tu dost vadily. Jsem rád, že tam vznikne i větší obchodní středisko. To nám tu dost schází", řekl například František Tančík, který ve Slatině žije od narození.

Problémoví nájemníci

Někteří lidé však mají z nových sousedů obavy. "Doufám, že tam nevzniknou nějaké holobyty a nevystěhují sem problémové nájemníky ze středu města", zamyslela se jeho sousedka, která však nechtěla uvést jméno.

Její obavy však starosta Ides vyvrací. "To rozhodně neplánujeme ani my ani investor. Vyroste tam několik menších bytů pro mladé rodiny, ale také několik komfortnějších větších bytů. O tyto nemovitosti bude jistě velký zájem, protože Slatina má velmi dobrou dopravní obslužnost do centra města",vysvětlil starosta.

Vznik nového sídliště je podle něj přínosem i pro radniční pokladnu. "Když budou mít všichni noví obyvatelé trvalé bydliště ve Slatině, přesáhne jejich počet deset tisíc. Tím pádem získáme i více peněz z rozpočtu města", vysvětlil starosta.

Do prvních domů se obyvatelé nastěhují už koncem příštího roku. "Celé sídliště chceme dokončit zhruba do šesti let", dodala Odstrčilová.

zdroj: www.brnensky.denik.cz; Jan Spěšný; 13. 7. 2011